Konkursy profilaktyczne o tematyce uzależnień

W szkole odbyły się konkursy związane z tematyką uzależnień dla klas I- III oraz dla klas IV-VI.

Celem konkursów było:

• Dostarczenie podstawowych wiadomości o substancjach uzależniających.
  • Propagowanie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień.
  • Poszerzenie wiedzy na temat wpływu zdrowego stylu życia na zdrowie, sprawność intelektualną i kondycję fizyczną.
  • Kształtowanie umiejętności rozpoznawania psychologicznych cech uzależnienia.
  • Propagowanie życia bez nałogów.
  • Skłanianie uczniów do zachowań asertywnych.
  • Rozwijanie ekspresji twórczej.

W klasach I-III konkurs polegał na zrobieniu gazetki klasowej pt. „ Szanuj zdrowie, używkom powiedz Stop” . Uczniowie wykazali się duża kreatywnością oraz inwencją twórczą.

Laureatem konkursu została kl. II a.

W klasach IV-VI konkurs polegał na rozwiązaniu testu pt. „ Zdrowie to podstawa, uzależnieniom powiedz Stop” składającego się z 16 zadań. Dwa zadania były zadaniami otwartymi, jedno polegało na uzupełnieniu zdań odpowiednimi wyrazami oraz 14 zadań jednokrotnego wyboru. W konkursie wzięło udział 49 uczniów. Uczniowie wykazali się duża wiedzą związaną z tematyką uzależnień.

LAUREACI KONKURSU:

• MIEJSCE I – Emilka Charmuszko kl. V c
  • MIEJSCE I – Szymon Dudek kl. V c
  • MIEJSCE II – Paulina Borys kl. VI a
  • MIEJSCE III – Oliwia Dominas kl. V c

WYRÓŻNIENIA:

• Mateusz Walasek kl. VI b
  • Emilia Dworak kl. VI b
  • Julia Nowok kl. V c

Organizatorzy : pedagog szkolny, pedagog specjalny