MegaMisja zakończona

Klasa 3c w lutym 2021r. zakończyła udział w programie edukacyjnym MegaMisja. Organizatorem programu była Fundacja Orange. Uczniowie brali w nim udział od września 2019/2020, a dostali się w wyniku rekrutacji jako jedna ze 150 szkół z całej Polski. Program dotyczył edukacji medialnej i cyfrowej.
W sumie zostało przeprowadzonych 50 lekcji, po jednej w tygodniu. Ich tematyka to głównie bezpieczeństwo w Internecie, ochrona prywatności, podstawy komunikacji i netykiety, nowe technologie oraz podstawy programowania. Głównym jednak celem była umiejętność pracy w grupie oraz wspólne rozwiązywanie problemów.
Wykonując zadania uczniowie uczyli się i zdobywali nagrody dla szkoły. Otrzymali 2500 punktów i nagrody w postaci: 2 kreatywnych zestawów plastycznych, książek i gier planszowych, zabawek edukacyjnych i audiobooków oraz 2 tabletów.
Przez cały czas uczniowie zdobywali sprawności w postaci naklejek do swoich albumów MegaMisji, a na zakończenie pamiątkowe dyplomy, zaś szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa.
Dla wszystkich była to niezapomniana przygoda i ogromne przeżycia, szczególnie wtedy, gdy przychodziły nagrody niespodzianki.