MegaMisja

Od września przez cały rok szkolny 2019/2020 uczniowie klasy 2c biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Fundacji Orange MegaMisja. Klasa dostała się do niego w wyniku rekrutacji jako jedna ze 150 szkół z całej Polski. Program dotyczy edukacji medialnej i cyfrowej.
Dzieci podczas cotygodniowych zajęć opartych na zabawie pomagają bohaterom uratować cyfrowe laboratorium przed Psotnikiem. Przez pierwszych pięć miesięcy poznali:
– zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i informacji online,
– podstawy komunikacji i netykiety,
– aspekty ochrony prywatności i prawa w mediach,
– wskazówki dotyczące tworzenia i prezentowania własnych dzieł w sieci,
– pomysły na korzystanie z nowych technologii,
– sposoby na twórczą pracę w grupie.
Wykonując zadania uczniowie uczą się i zdobywają nagrody dla szkoły. Do tej pory otrzymali 1000 punktów i nagrody w postaci: kreatywnego zestawu plastycznego, książek i gier planszowych oraz tabletu. Dzieciom bardzo te zajęcia się podobają, a ich kontynuacja nastąpi w II półroczu.