Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Każdego roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992r. na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Nasza Szkoła świętuje ten dzień od kilkunastu lat.

Z tej okazji życzymy więc Naszym Uczniom i ich Rodzinom zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu radości w codziennym życiu.
Niech w realizacji marzeń i planów oraz osiąganiu wyznaczonych celów zawsze towarzyszy uśmiech i życzliwość.
Wszystkim osobom zaangażowanym w działania na rzecz osób niepełnosprawnych dziękujemy za ich pomoc i troskę.

Międzynarodowemu Dniu Osób Niepełnosprawnych co roku patronuje określony temat przewodni. Tegoroczne hasło brzmiało : „Każdy inny – wszyscy równi”, w naszej szkole obchodziliśmy go 1 grudnia.

W ramach szkolnych obchodów, w tym dniu w garderobie obowiązywał kolor żółty. W holu szkoły zorganizowano gazetkę tematyczną, wspólną akcję dobrych życzeń i dobijania swoich pomocnych dłoni. Dla klas integracyjnych warsztaty, podczas których powstała pamiątkowa wystawa odbitych dłoni naszych uczniów z życzeniami dla osób dotkniętych niepełnosprawnością.

W tym dniu dzwonek został wyłączony w ramach solidaryzowania się z osobami nadwrażliwymi na bodźce dźwiękowe, a w czasie przerw puszczana była spokojna muzyka związana z tematem obchodzonego święta.

Zespół ds. integracji i pomocy psychologiczno-pedagogicznej