Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniu 5 grudnia 2019r. w naszej Szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne obchody przebiegły pod hasłem „TANIEC I ŚPIEW JEDNOCZY, UCZY I BAWI”.
Uroczystość uświetniły swoją obecnością dzieci niepełnosprawne i ich opiekunowie ze szkół, przedszkoli oraz Ośrodka Błogosławionej Karoliny całej gminy przy udziale dyrektorów placówek oświatowych oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Lędziny z Panią Burmistrz Krystyną Wróbel na czele.
Całą imprezę poprowadził Pan Michał Sabat z teatrem „Epidemia”, szczudlarze rozbawiali towarzystwo. Oprawą muzyczną zajął się Pan Grzegorz Głodek, a szkolny zespół muzyczny tradycyjnie zaśpiewał przygotowane utwory m.in. „Zobacz we mnie człowieka” S. Sojki. Pani Katarzyna Wanot i Pan Grzegorz Głodek zaśpiewali utwór własny pt. „Wielka Siła”.
Uczestniczące w spotkaniu dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty taneczne i wokalne, w których przygotowanie włożyły wiele czasu, energii i radości. Podczas występów objawiły się prawdziwe talenty. Oklaskom nie było końca.
Zaproszeni goście zaprezentowali uczestnikom alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego poprzez ruch i taniec. Obejrzeliśmy:
– Występ klubu gimnastyki artystycznej „energia” z Imielina.
– Występ ZESPOŁU FORM TANECZNYCH SALAKE (jednego z najbardziej utytułowanych folklorystycznych zespołów młodzieżowych w regionie, a nawet i w Polsce. Istniejącego od 1990 roku) pod przewodnictwem Pani Joanny Koćwin.
Zespół zaprosił uczestników naszego spotkania do warsztatów tanecznych i wspólnych pląsów.
– Następnie obejrzeliśmy występ najmłodszych tancerzy – EWY I BORYSA, którzy od 2 lat trenują w Szkole Tańca Wir. Para taneczna wykonała sambę, walca angielskiego, cza-czę i poleczkę.
Na zakończenie swoje umiejętności pokazał Pan Paweł Skóra – mistrz, świata, Europy i polski w freestyle football, który był również uczestnikiem Mam Talent. Pan Paweł zaprosił wszystkich uczestników spotkania do ćwiczeń i zabawy – każdy chętny mógł samodzielnie kręcić piłką na palcu wskazującym co okazało się nie lada wyzwaniem i świetną zabawą.
Całe spotkanie przebiegło w miłej i uroczystej atmosferze.
Kolejny dzień Osób Niepełnosprawnych przeszedł już do historii, jednak w pamięci uczestników pozostanie na długo.
Organizatorzy spotkania: szkolni specjaliści: M. Grzyb, E. Szczepanek, K. Pakuła – Krochmal, K. Wanot, M. Achtelik- Arndt, , nauczyciele: G. Głodek, J. Gluch, W. Tomala, pracownicy niepedagogiczni oraz uczniowie.