Międzynarodowy konkurs informatyczny „Bóbr 2018”

W dniach 14, 15 i 16 listopada odbył się w naszej szkole konkurs informatyczny „Bóbr 2018”. Jest to konkurs międzynarodowy, zainicjowany w 2004 roku na Litwie, przeprowadzany równocześnie w wielu krajach.

W Polsce organizatorem konkursu „Bóbr” jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Jego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W naszej szkole uczniowie wzięli udział w 3 kategoriach wiekowych:

  • „Skrzat” – kl. 1-3
  • „Benjamin” – kl. 4-6
  • „Junior” – kl. 7-8

Konkurs ma charakter testu wykonywanego samodzielnie przez ucznia na komputerze. Test składał się z 15 zadań w kategorii „Skrzat” i 24 zadań w kategorii „Benjamin”.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.