Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Konkurs został przeprowadzony 16 marca, zgodnie z wytycznymi przesłanymi przez organizatora konkursu – Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe „Delta”. Do konkursu zostało zgłoszonych 60 uczniów klas od II do VI:

  • ŻACZEK – 21 uczniów (klasa II)
  • MALUCH – 26 uczniów (klasy III i IV)
  • BENIAMIN – 13 uczniów (klasy V i VI)

Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Każde zadanie miało tylko jedną poprawną odpowiedź. Jednocześnie uczniowie musieli podjąć trudną decyzję, czy zaznaczyć „przypadkową” odpowiedź, ponieważ za błędne wskazanie traci się 25% punktów przeznaczonych na dane zadanie.

Uczestnicy konkursu, po oddaniu prac otrzymali pamiątkowe breloczki ufundowane przez organizatora.

Karty odpowiedzi zostały tego samego dnia odesłane do Katowic.

Z niecierpliwością czekam na wyniki i trzymam kciuki za wszystkich uczniów.

Szkolny Organizator Konkursu
Małgorzata Sobczyk