Narodowe Czytanie 2014

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach włączyła się do ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich zainicjowanej przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego – „Narodowe Czytanie”.

5 września uczniowie klas piątych i szóstych oraz chętni czytelnicy, słuchali w bibliotece szkolnej fragmentu „Potopu” Henryka Sienkiewicza – obrona klasztoru w Częstochowie, czytanego przez panią Beatę Brzozowską. Akcja czytania poprzedzona została pogadanką na temat Trylogii Henryka Sienkiewicza oraz ciekawostkami z jego życia.

W bibliotece szkolnej zostały wyeksponowane książki Henryka Sienkiewicza, a w holu szkoły znalazła się gazetka tematyczna.

Akcję przygotowały: Lucyna Matyja, Elżbieta Ostrowska, Barbara Kowalska.