Noc w szkole

Szkolny samorząd w ramach świętowania Dnia Dziecka przygotował w tym roku program pod nazwą ,,Noc w szkole”.  Z piątku na sobotę 02 – 03 czerwca 2017 r. uczniowie z klas od I do VI  pod opieką nauczycieli: p. Anny Truty, p. Iwony Borys, p. Elżbiety Ostrowskiej, p. Moniki Kraczla, p. Elżbiety Górniok, p. Iwony Mrzygłód, p. Dominiki Juda, p. Edyty Kaczmarczyk p. Beaty Kusak spędziła noc w szkole.  Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą „sypialnią” była sala gimnastyczna.

Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich dzieci. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same.

Zajęcia miały formę podchodów. Dzieci podzielone na drużyny szukały zadań rozmieszczonych w różnych miejscach szkoły, wspólnie je rozwiązywały świetnie się przy tym bawiąc. Były to zadania z matematyki, języka polskiego, angielskiego i przyrody. Dużą atrakcją były bonusowe zadania ruchowe, sprawnościowe, manualne i na wesoło wykonywane na czas w obecności nauczyciela. Dzieci aktywnie bawiły się do godziny 23.00. Wspólna noc na sali gimnastycznej na karimatach, materacach i w śpiworach zakończyła się pobudką ok. 6.30. Gimnastyka poranna i wspólny taniec zakończyły pierwszą (i nie ostatnią) noc w szkole.

Wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas!