Obchody Dnia Ziemi

21 kwietnia uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Ziemi. Dla młodszych uczniów odbył się apel, który przygotowały dzieci klas 3 pod opieką swoich wychowawców.

W przedstawieniu ekologicznym „Jak rozweselić Ziemię?” chłopcy grający w piłkę zaśmiecali nasze środowisko zupełnie się tym nie przejmując. Pani Ziemia cały czas była słaba, bolała ją głowa, trudno się jej oddychało. Dopiero pan doktor zapisał jej odpowiednią kurację. Dzieci same doszły do wniosku, żeby trzeba dbać o swoje otoczenie. Zachęcały do segregacji śmieci i dbania o środowisko. Występ uświetniły tańce w wykonaniu kl. 3b i 3d.

Dalsza część Święta Ziemi miała charakter happeningu. Każda klasa przebrała się w wybrany przez siebie kolor. Przygotowała plakaty i barwne rekwizyty promujące czyste środowisko i czystą Ziemię. Z okazji Dnia Ziemi zostały także zorganizowane konkursy plastyczne i wiedzy o Ziemi.