Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jednym z zadań biblioteki szkolnej jest upowszechnianie głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka. Czytanie, szczególnie głośne, rozwija bowiem wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, ale i jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

W ramach promocji czytelnictwa, dołączyliśmy do akcji pod hasłem „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. Tegoroczne obchody przypadły na dzień 30.09.2019r. W tym dniu każdy czytelnik odwiedzający bibliotekę szkolną miał za zadanie przeczytać na głos fragment wybranej książki pozostałym obecnym w bibliotece. Akcja objęła również nauczycieli, którzy czytali podopiecznym podczas zajęć. Zaproszeni do biblioteki uczniowie klas VI mieli również okazję sprawdzić znajomość gwary śląskiej podczas czytania humorystycznego wiersza Marka Szołtyska „ABECADŁO”, który dostarczył im wielu emocji. W związku z faktem, iż akcja przypadała w dniu święta wszystkich chłopców, czytelnicy wysłuchali również wiersza Wisławy Szymborskiej „Konkurs Piękności Męskiej” w wykonaniu nauczycieli bibliotekarzy. Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni i miejmy nadzieję zmotywowani do regularnego sięgania po lekturę.

Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej rezygnować. Zapraszamy więc do naszej biblioteki i wspólnego, głośnego czytania.