Pasowanie na ucznia

22 października do grona społeczności uczniowskiej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych. W tym oto dniu w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość Pasowania na ucznia. Uczniów przywitała Pani Dyrektor Anna Truty oraz zaproszeni goście: Pani Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel i Pani Wioletta Koper-Staszowska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Przedstawienie dla pierwszaków przygotowali uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawców. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu szkoły oraz złożenie przysięgi, której uczniowie byli pasowani specjalnym ołówkiem na ucznia.

Na zakończenie Pani Burmistrz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta i pracownikami Urzędu wręczyli uczniom pluszaki, które wszystkim dzieciom bardzo się podobały.