Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

20 października 2016 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach odbyło się ważne wydarzenie. Do Naszej społeczności szkolnej przyjęliśmy 30 nowych uczniów. Uczniowie z klasy I a pod opieką Pani Ilony Malcharek oraz I b pod opieką Pani Urszuli Lech aktywnie brali udział w przestawieniu przygotowanym przez uczniów z klas II oraz ich wychowawców. Uczniowie klasy 2 a wykonali utwór „W drodze do szkoły”, 2 e zaśpiewała „Nasze polskie ABC”, a 2 f wykonała piosenkę „Lekcja rysunku”. Nie zabrakło też elementu zaskoczenia. Uczniowie z klasy 2 c w nowoczesny sposób wytłumaczyli Naszym Pierwszakom co to jest ślubowanie. Część taneczną wykonała klasa II b „Taniec gumek myszek” oraz 2 d „Taniec kredek”. Bezbłędnie poradzili sobie uczniowie speakerzy z klas 2a, 2b, 2d, 2c, 2e i 2f.

Nasi Pierwszacy, aby przystąpić do pasowania musieli odpowiedzieć na kilka zagadek oraz powiedzieć bezbłędnie katechizm polskiego dziecka. Uczniowie z wyżej wymienionymi zadaniami poradzili sobie znakomicie.

Serdecznie dziękujemy Pierwszakom za wzorową postawę ucznia. Od teraz jesteście już prawdziwymi Pierwszakami! Gratulujemy!