Podróż do świata muzyki poważnej

Uczniowie klas piątych (5a, 5b i 5c) odwiedzili Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Wysłuchali koncertów symfonicznych, które w sezonie 2018/2019 tworzą tzw. Poranek edukacyjny z cyklu „Co w trawie piszczy”. Uczniowie mogli usłyszeć, jak wiosna budzi się z zimowego snu w utworach klasyków.
Przygotowany program to m.in.: N. Rimski- Korsakow – „Lot trzmiela”, C. Saint- Saens – „Łabędź”, A. Vivaldi – „Il Gardellino” – Szczygieł cz.I, E. Grieg – „Poranek”, I. Clarke – „Wschód słońca”, E. Kohler – „Danse of insects”
W muzyczną podróż zabrały uczniów: Małgorzata Hlawsa – flet, Joanna Piszczelok – fortepian. Spotkanie prowadziła Anna Lis. Wrażenia z koncertu były niezwykłe. Uczniowe przyznali, że rzadko mają okazję posłuchać „na żywo” muzyki poważnej w wykonaniu tak utalentowanych muzyków. Cieszyli się, że mogli być w tak fascynującym miejscu.
Wyjazd został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej: „Spotkania z kulturą”.
podroz-do-swiata-muzyki-powaznej