Podsumowanie projektu „Bezpieczni w internecie”

8 czerwca 2018 r. podsumowaliśmy projekt edukacyjny „Bezpieczni w Internecie”, który trwał prawie cały rok szkolny. Podczas zajęć wspólnie z wychowawcami, nauczycielami przedmiotów mieliśmy okazję poszerzyć wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Sieci poprzez oglądanie bajek, filmów, aplikacji mobilnych poprzez zabawę, rozwiązywanie ćwiczeń, naukę piosenek, udział w kursach e-learningowych, przedstawieniach, wykonywanie prezentacji multimedialnych czy udział w różnego rodzaju konkursach.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pomogą Wam chronić prywatność w Sieci, komunikować się zgodnie z zasadami NETYKIETY i uchronią Was przez CYBEPRZEMOCĄ, a konsekwencje wynikające z łamania tychże zasad nie są Wam obce i będziecie wiedzieć, gdzie w razie potrzeby zwrócić się o pomoc.

Na wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy zaangażowali się w realizację projektu:

 • W konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą „Bezpieczeństwa w Internecie” w klasach 6 zwyciężyły:
  I miejsce – Mych Agnieszka i Nowok Julia z kl. 6c
  II miejsce – Dominas Oliwia i Kościelniak Zuzanna – 6c
  III miejsce – Sobieszczański Artur i Brajan Kajstura – 6c
  Wszystkie zebrane prezentacje dostępne będą w bibliotece szkoły.
 • W klasach 1-3 w konkursie „Zaprojektuj podkładkę pod myszkę komputerową w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały pamiętały o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Zwyciężyły:
  I miejsce – Julia Wyrwoł – 3d, Aleksandra Wicha – 3b;
  II – Emilia Arndt – 1a;
  III – Szymon Jakubik – 2b.
 • W konkursach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski dotyczących Bezpieczeństwa w Sieci za zaangażowanie i ciekawe pomysły wyróżniono:
  Amelię Gluch 4e
  Julię Nowok 6c
  Zuzannę Kościelniak 6c
  Joannę Centner 7a
  Weronikę Kula 7a.