Popołudnie z rodzinką

W klasie 1 b w czwartek 6 czerwca odbyła się impreza integracyjna Popołudnie z rodziną. Celem spotkania było uczczenie Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz zbliżającego się Dnia Ojca. Zabawa odbyła się na boisku szkolnym przy placu zabaw. Najpierw zaprosiliśmy mamy do wspólnych zabaw integracyjnych w kole. Następnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Wesoła rodzinka”, zatańczyliśmy poloneza do piosenki o mamie „Powiem Ci to samo” oraz zaśpiewaliśmy gościom piosenkę o Tacie podróżniku. Kolejną piosenką z ilustracją ruchową była piosenka pt. „Patrz słońce się śmieje” o tolerancji i potrzebach dzieci. Po części artystycznej odbyła się wspaniała zabawa z tatusiami. Najpierw panowie splatali ręce w krzesełko by nosić swoje pociechy na pewną odległość. Po fajnej zabawie był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Po poczęstunku odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku w przypadku zakrztuszenia. Mama Małgosi zademonstrowała jak należy to robić. Po przypomnieniu sobie numerów telefonów alarmowych każdy uczeń przećwiczył na fantomie (lalce udającej niemowlę) udzielanie pomocy. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom kolejne atrakcja- jazda w taczce. Małe księżniczki i królewicze z ochotą wsiadali do taczek wyściełanych poduchą, niczym do karety. Tatusiom udzieliła się atmosfera rywalizacji i taczki jeździły w zawrotnym tempie. Kolejną atrakcją był strzał do tarczy, następną balonowe stworki oraz loteria fantowa. Rodzice zafundowali dzieciom lody dla ochłody oraz piłki plażowe, które na pewno przydadzą się na wakacje. Szybko minęły nam dwie godziny wspólnych zabaw i trzeba było wracać do domu. Dziękuję bardzo wszystkim Rodzicom za obecność, za wspólna zabawę oraz za zaangażowanie i pomoc w organizację tego popołudnia.