Potęga naszych intencji czyli eksperyment z ryżem

W klasie 1b w kolejnym module z projektu ,,Emocja” uczniowie przenieśli się do Krainy Mocy Słów.
W czasie zajęć słuchaliśmy bajki o ciepłym i puchatym, która uświadomiła uczniom jaką wartość mają słowa i jak wiele zmieniają.
Następnie stworzyliśmy worek dobrych słów.
Żeby jeszcze bardziej uwierzyć w to, że słowa mają wielką moc zrobiliśmy eksperyment.
Do eksperymentu potrzebne były dwa słoiki, woreczek ryżu i nasze intencje.
W słoikach umieściliśmy ten sam ryż z jednego woreczka, jeden słoik to dobre intencje, drugi złe, negatywne. Każdego dnia uczniowie kierowali do słoików dobre i złe słowa, po trzech tygodniach …ryż z dobrymi intencjami dużo się nie zmienił, za to ryż ze złymi intencjami psuł się i wyglądał znacznie gorzej niż ten z pozytywnymi słowami…
Wnioski z eksperymentu są oczywiste: słowa mają moc, to pokarm dla naszej duszy, jak widać warto dbać o myśli i uczucia.