Poznajemy las jesienią

W czwartek 24 października klasa 2 b i 2 d były na wycieczce w Leśnej Sali Edukacyjnej w Nadleśnictwie Katowice.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Leśnej Sali, gdzie zgromadzone były naturalnej wielkości okazy zwierząt, ptaków i drzew. Mieliśmy okazję wielozmysłowo poznać mieszkańców lasu od tych najmniejszych po duże ich okazy. Usłyszeliśmy głos borsuka, jelenia czy bociana. Dotykaliśmy futra dzika, wilka, lisa, tchórza i innych zwierząt futerkowych.
W ramach doradztwa zawodowego poznaliśmy pracę leśnika. Pan Janek opowiadał nam o swoich zawodowych przyjemnościach i obowiązkach. O zagrożeniach, z którymi spotyka się w swojej pracy.
Wędrując kolejną ścieżką edukacyjną poznaliśmy różne rodzaje uli, pokazową rodzinę pszczół oraz ich zwyczaje panujące w ulu.
Po dużej dawce nowych doświadczeń i wiadomości, trochę zmęczeni zasiedliśmy do grillowanych kiełbasek. Po posiłku przeszliśmy jeszcze jedną edukacyjną ścieżką po lesie. Tutaj na żywo podziwialiśmy piękno jesiennego krajobrazu i cudne kolory liści. Oglądając tablice dydaktyczne poznaliśmy warstwy lasu oraz rozpoznawaliśmy zwierzęta i ptaki występujące w naszych lasach.
Pogodę mieliśmy wymarzoną, świeciło pięknie słońce, które pozwoliło nam zobaczyć prawdziwą złotą, polską jesień.
Wycieczkę uważamy za udaną i czekamy na następną. Uczniowie klasy 2 b i 2 d .