Projekt edukacyjny „Technologie z klasą” w klasie 1c

Od września do maja klasa 1c realizowała projekt edukacyjny „Technologie z klasą”. Zajęcia dotyczyły nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci i programowania. Dzieciom w podróży towarzyszył robot Kodeusz, który oprowadzał ich po różnych planetach. Musiały tam rozwiązać kilka programistycznych zadań. Dodatkowo uczniowie otrzymali zestaw „Zaprogramowani na przygodę”.
Dzieci w czasie zajęć wysłuchiwały wykładów prowadzonych przez naukowców Uniwersytetu. Otrzymały też indeksy, gdzie notowały swoje postępy. Uczniowie nauczyli się korzystać z aplikacji ScratchJr oraz Scratch. Dowiedzieli się, jak stworzyć projekt w tych programach oraz zaprogramować interakcję.
Projekt rozbudził ciekawość uczniów, pokazał, że nauka może być przygodą. Na zakończenie klasa otrzymała certyfikat potwierdzający zakończenie projektu.