Projekt „EuroWeek” w Międzygórzu

W dniach 22 – 26 października 2018 roku młodzież Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach w ramach projektu „EuroWeek” pojechała do Międzygórza woj. (dolnośląskie) ośrodek wczasowy „Słoneczna” aby uczestniczyć w innowacyjnych i ciekawych zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych regionów świata.

Celem zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych coachów (osobistych trenerów), było nie tylko aktywizowanie uczniów do komunikowania się w języku angielskim, ale również pokazanie różnych zakątków świata, efektywne współpracowanie w grupie oraz rozbudzanie kreatywności.

Dużym atutem podczas pobytu w Międzygórzu była otwartość wolontariuszy oraz rodzinna atmosfera panująca podczas warsztatów. Tutaj nikt nikogo nie krytykował, zawsze wspólnie szukano najlepszego rozwiązania danego zadania. Takie podejście do zadań dodatkowo motywowało dzieci, młodzież. Zajęcia przeplatane były spacerami oraz zwiedzaniem Międzygórza. Warsztaty na długo zostaną w naszym sercu oraz pamięci. Podczas pobytu w Międzygórzu wybraliśmy się również zwiedzić Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej. Na pewno w przyszłym roku ponownie będziemy chcieli odwiedzić wolontariuszy w Międzygórzu. Przy okazji zabaw i ciekawych zadań poszerzyć zarówno umiejętności interpersonalne jak również językowe. Do zobaczenia.