Projekt Pszczoły

Dnia 29 marca klasy 2c i 2d zaprosiły Dyrekcję Szkoły, Panią Burmistrz Krystynę Wróbel, pszczelarzy i swoich rodziców na wielki finał projektu, jakim pracowały dzieci w ostatnim tygodniu. Tematem, jaki szczególnie towarzyszył pracy w klasach były pszczoły. Uczniowie wykonywali swoje własne albumy wiedzy – lapbooki o pszczołach przy okazji poznając budowę, zachowania, zwyczaje… słowem wszystko, co dotyczy życia tych niesamowitych zwierząt. Wykazywali się przy tym niezwykłą kreatywnością a także angażowali do pracy swoich bliskich.

Ukoronowaniem projektu było przedstawienie „Bajka o zielonym kapturku”. Przedstawienie było wesołą, wiosenną inscenizacją z elementami śpiewu, tańca i gry na instrumentach. Przedstawianie było owocem cudownej współpracy obu klas 2c i 2d. Podczas uroczystości rozwiązano także konkurs na najpiękniejsze lapbooki. Zwycięzcami zostały: Lilianna Procz i Maja Nowok z klasy 2d oraz Anna Kaczmarczyk z klasy 2c. Nagrody ufundowała i wręczyła Nasza Pani Burmistrz.

Po części artystycznej mogliśmy wysłuchać prelekcji pszczelarzy a także pod przewodnictwem Pani Burmistrz sadziliśmy lipy miododajne, które koło szkoły będą ludziom pięknie pachnieć a pszczołom dawać cenny pyłek. Będą też pamiątką tego miłego popołudnia i całego projektu edukacyjnego. Każdy z uczestników tego wydarzenia został obdarowany miodem. Panowała cudowna atmosfera, która przypomniała wszystkim, że na dobre przyszła już wiosna.