Przedstawienie pt. ,,Dawno, dawno temu …”

W dniu 22 lutego uczniowie klasy 1b po raz pierwszy wystąpili przed swoimi rodzicami. Wspólnie z wychowawcą przygotowali przedstawienie pt. ,,Dawno, dawno temu…”. Przygotowanie do przedstawienia poprzedzone było prezentacją multimedialną: ,,Zamki wznoszone na skałach” przy wprowadzaniu litery Z (dowiedzieli się po co je budowano, do czego one służyły, czym się charakteryzowały, kto w nich mieszkał) oraz zajęciami plastycznymi na których uczniowie stworzyli z kartonów wspaniałą konstrukcję przestrzenną w kształcie zamku. Główną treść przedstawienia określały wartości: dobroć, waleczność, miłość, uprzejmość. Całe przedstawienie oparte było na podkładzie muzycznym. Były tańce dworskie, piosenki rycerskie, improwizacje do muzyki (zabawa z mieczami, zadania dla pazia, giermka, ćwiczenia na spostrzegawczość) oraz melodie rycerskie grane na bum-rurkach. Brawa należą się uczniom za przygotowanie tak trudnego przedstawienia, ale również rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

Urszula Lech