Realizacja innowacji pedagogicznej „Obraz, taniec i dźwięk – muzyka klasyczna w wyobraźni dziecka”

Od 1marca 2017 r. do 23 czerwca 2017 r. w klasie I b. była realizowana innowacja pt. „Obraz, taniec i dźwięk – muzyka klasyczna w wyobraźni dziecka”.

Uczniowie uczestniczyli w zabawach przy muzyce klasycznej z różnymi rekwizytami gdzie rozładowywali swoje napięcie psychofizyczne, relaksowali się, doświadczali radości. Również usprawniali czynności umysłowe takie jak: koncentrację, pamięć, uwagę, szybkie myślenie. Był między innymi taniec gumowych piłek do utworu „Dla Elizy” F. Chopina. Uczniowie układali kompozycje kwiatowe w rytm muzyki. Były zabawy ze wstążką, lusterkiem, światłem i piórkiem.

Efektem końcowym tych zajęć był występ uczniów dla swoich rodziców podczas Dnia Rodziny, Festynu Szkolnego gdzie zaprezentowali tańce i zabawy do muzyki klasycznej. Po każdych zajęciach z muzyką klasyczną uczniowie umieszczali w „Domku uczuć” obrazki z pozytywnymi emocjami i relacjami międzyludzkimi (uśmiech, radość, szczęście, zadowolenie, sympatia) oraz ustawiali „Uśmiechnięte jabłuszka”. Zawsze wybierali pozytywne emocje.