Śniadanie daje moc

8 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Śniadanie Daje Moc. Ten program edukacyjny działa w całej Polsce już od 7 lat.

Głównym celem programu jest:

  • zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;
  • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego wychowawcy klas 1-3 utworzyli w swoich klasach Kluby Śniadanie Daje Moc i przekazywali swoim uczniom cenne informacje o roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia wg Instytutu Matki i Dziecka.

Dzień Zdrowego Śniadania był świetną zabawą dla wszystkich dzieci. Najmłodsi nauczyli się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Samodzielnie przygotowali i zorganizowali wspólne śniadania w klasach, co przedstawiają poniższe zdjęcia.