Spotkania z ciekawymi ludźmi z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarza

8, 9 i 10 maja młodzież i dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lędzinach.
Uczniowie z klas VI i VII mieli okazję poznać i porozmawiać z podróżniczką panią Marzeną Filipczak, kobietą, która samotnie przemierzyła wiele krajów takich jak Iran, Irak, Indie, Boliwia, Afganistan, Pakistan i wiele innych. Jej podróże trwały niekiedy 2,3 miesiące, więc pani Marzena miała okazję dobrze poznać kraje i ludzi o różnych kulturach i zwyczajach. Powiedziała, że zna dwa języki: język angielski i język hiszpański i podróżuje autostopem lub lokalną komunikacją.

Marzena Filipczak wydała kilka książek:

Uczniowie klas III i IV wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Pawłem Beręsewiczem – pisarzem, poetą, tłumaczem, leksykografem. Pisze on powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Napisał między innymi:

W trzecim spotkaniu uczestniczyły dzieci z najmłodszych klas. Tym razem reporterka, tłumaczka i pisarka pani Jolanta Reisch-Klose prezentowała swoją twórczość. Opowiadała jak powstają jej książki i dlaczego warto czytać.