Spotkanie autorskie z panią Gabrielą Kotas

Gabriela Kotas autorka książeczek dla dzieci (,,Gabrysia dzieciom”, ,,Misie Gabrysie”) i dorosłych (,,Uśmiech codzienności”), gościła w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1. Spotkała się z uczniami klas drugich oraz trzecich i widać było, że potrafi wspaniale prowadzić zajęcia z dziećmi. Przywiozła dla nich własnoręcznie wydziergane na szydełku misie. Opowiedziała o swoich przyjaźniach ze zwierzętami oraz w jaki sposób powstały jej książeczki.

Drugoklasiści na wcześniejszych zajęciach bibliotecznych próbowali napisać, zilustrować i zrobić swoją własną książeczkę i wiedzieli, że jest to bardzo trudna sztuka. Tym bardziej słuchali z zainteresowaniem i zadawali mnóstwo pytań.

Spotkanie przygotowała pani Lucyna Matyja – nauczyciel bibliotekarz.