Spotkanie wigilijne w ramach innowacji pedagogicznej „Co bliskie, to w sercu – poznaj swoją Małą Ojczyznę”

W przedświątecznym czasie, 15 grudnia 2021 r., w naszej szkole odbyło się pozalekcyjne spotkanie wigilijne uczniów biorących udział w innowacji pedagogicznej „Co bliskie, to w sercu- poznaj swoją Małą Ojczyznę” autorstwa Jadwigi Pytel, Ewy Gołębiowskiej i Sylwii Wituła-Jedlińskiej. Rozpoczęło się od odczytania przez jednego z uczniów fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie uczniowie opowiadali o wigilijnych i Bożonarodzeniowych zwyczajach i tradycjach pielęgnowanych w swoich rodzinnych domach. Śpiewano kolędy i wszyscy łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Autorki wspomnianej innowacji pedagogicznej wigilijną atmosferę spotkania podkreśliły Bożonarodzeniowym wystrojem klasy oraz zapewniły uczniom świąteczny, słodki poczęstunek.