Spotkanie z Genibotem

W dniach od 28 stycznia do 3 lutego uczniowie klas młodszych naszej szkoły mieli okazję przetestować nowego robota. Tym razem dzięki firmie EduSense dzieci zobaczyły robota Genibota.
Robot ten otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii, zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z nim to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Genibot idealnie sprawdza się w kształtowaniu kompetencji kluczowych: językowych, matematycznych, artystycznych.
Uczniowie programowali Genibota podczas zajęć offine za pomocą specjalnych kart do kodowania. Wykorzystywali również matę do kodowania i programowali go z wykorzystaniem aplikacji na tablecie. Robot jest zaawansowany technologicznie i posiada sporo funkcji. Wydawał więc dźwięki, świecił, poruszał się po obwodzie figur geometrycznych. Można go też było zaprogramować blokowo w Scratch 3.0.