Spotkanie z leśnikiem w klasach trzecich

Pod koniec września w naszej szkole w klasach trzecich zostało zorganizowane spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów – gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazanie uczniom, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej w polskich lasach.

W trakcie spotkania z dziećmi Nadleśniczy Stanisław Jeziorański oraz leśniczy pan Paweł z Nadleśnictwa Katowice zaprezentowali się dzieciom w mundurze leśnika. Zapoznali uczniów ze swoją pracą i środowiskiem lasu. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przedstawili informacje o przyrodzie polskiej i zakresie działalności Lasów Państwowych. Leśnicy opowiadali dzieciom o bezpiecznym wypoczynku w lesie oraz zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują.

Uczniowie bardzo angażowali się w lekcje, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz sami zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.

Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowy notes oraz plan lekcji z fotografią leśnych zwierząt.
Panu Stanisławowi i panu Pawłowi serdecznie dziękujemy za spotkanie i czekamy na umówione spotkanie wiosną w lesie.