Światowy Dzień Pierwszej Pomocy oraz Dzień Ratownictwa Medycznego

Jesień to czas pod znakiem pomocy medycznej. Przypadający na drugą sobotę września Światowy Dzień Pierwszej Pomocy oraz na 13 października Dzień Ratownictwa Medycznego w dzisiejszych czasach nabrały jakże ważnego znaczenia.

Święta te mają na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród młodzieży. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.

Również w naszej szkole obchodziliśmy ten czas w sposób szczególny. Uczniowie klas ósmych otrzymali prezentację do zapoznania się, a w czasie późniejszym dla chętnych został przeprowadzony konkurs sprawdzający wiedzę z podstawowych czynności resuscytacyjnych. Do rozwiązania uczniowie mieli dwa zadania multimedialne. Liczył się przede wszystkim czas wykonania zadania i ilość popełnionych pomyłek. Najlepszy czas osiągnęły Kowalska Natalia oraz Morkisz Karolina, natomiast najmniejszą liczbę błędów popełniły Myszka Dominika i Gluch Amelia. Na przerwach jak i w czasie pozalekcyjnym zostały przeprowadzone również zajęcia praktyczne na fantomach. Bardzo dziękujemy młodzieży za aktywność i zapraszamy za rok. Zajęcia praktyczne przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Koordynatorem działań była P. Alina Bielec.