Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca, to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale przede wszystkim Światowy Dzień Zespołu Downa.

Z tej okazji w wielu miastach w Polsce i na świecie organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również aktywnie będą uczestniczyć
w tym wydarzeniu pod hasłem „Różnimy się – lubimy się”

W dniu 21 marca w ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

Uczniowie wraz z nauczycielami na zajęciach do wtorku wykonają kolorowe serduszka z napisem- „Różnimy się – lubimy się” i już od wejścia w dniu
21 marca, każdy będzie miał je przypięte.

Uczniowie klas 4-7 będą uczestniczyć w apelu. W klasach 1-3 uczniowie wraz z wychowawcami obejrzą bajkę „Tajemnica znikających ciasteczek” z cyklu bajki bez barier.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa!