I Szkolny Bieg Niepodległości

10 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach odbył się „I Szkolny Bieg Niepodległości”. Ideą biegu było uczczenie w niekonwencjonalny sposób, rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięło w nim udział pięćdziesięciu uczniów klas VI – VII oraz II i III gimnazjum. Bieg odbył się na terenach zielonych Ośrodka Rekreacyjnego „Zalew” w Lędzinach. Trasa wynosiła ok. 2000 metrów. Warunkiem uczestnictwa w biegu był ubiór w barwy narodowe. Na wyznaczonej trasie mieniły się kolory biało – czerwone, co dowodzi że uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do biegu. Na mecie na wszystkich zawodników czekała miła niespodzianka – medale, ufundowane przez p. Dariusza Mastalerza. Akcję przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Alina Bielec i Sebastian Wala.