Testujemy Ozobota

W dniach od 8 do 14 listopada do naszej szkoły zawitał robot Ozobot. W ramach bezpłatnego programu testowania robotów uczniowie na zajęciach komputerowych i informatyce mieli możliwość zaprogramowania robota. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robocik. Został zdobywcą tytułu „Zabawka roku 2016”.

Ozobot zabrał dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów rysowanych na kartkach dzieci programowały zadania, które wykonywał robot. Przekonały się, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną. Programując Ozobota od razu zaobserwowały efekty swojej pracy.

Dziękujemy firmie EduSence za udostępnienie Ozobota i możliwość przeprowadzenia ciekawych zajęć z programowania.