Tydzień Języków Obcych

W dniach od 28-30 maja br. w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. Każda z klas miała za zadanie wykonać plakat promujący naukę różnych języków oraz przetłumaczyć przygotowane przez nauczycieli zwroty grzecznościowe w j. angielskim i j. niemieckim. Plakaty oraz zwroty stanowiły element dekoracyjny obu budynkach naszej szkoły.

W tych dniach uczniowie podczas zajęć pisali dyktanda. Z konkursu tego wyłoniono mistrzów ortografii w zależności od poziomu nauczania i stopnia zaawansowania języka.

W środę, 30 maja, w budynku przy ul. Pokoju odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego „ The Spelling Bee”.

W poniedziałek, 4 czerwca w budynku głównym szkoły o godzinie 16.00 osoby zainteresowane mogły uczestniczyć w podsumowaniu Tygodnia Języków Obcych. W tym czasie uczniowie brali udział w konkursie: „Pięknego czytania” w języku niemiecki i języku angielskim. Uczniowie mieli również możliwość zagrania w gry typu: memory, domino, „wisielec” itp. W ramach gry internetowej „Kahoot” uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący wiedzy o krajach niemiecko – i anglojęzycznych.

Uczestnicy mogli również spróbować przekąsek stanowiących element kultury Niemiec i Anglii, tj. herbaty o 17.00 oraz gumisiów, nutelli, chipsów octowych itp.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do licznego udziału w przyszłym roku szkolnym.