Tyska Gimnazjada Strzelecka

26 lutego 2018 roku w Tychach odbył się Turniej Strzelecki pt. „Tyska Gimnazjada Strzelecka”. Turniej zorganizowany był pod patronatem mgr inż. Pawła Magdoń, Dyrektora Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Tychach ppłk mgr inż. Leszka Klag. Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie najlepszych strzelców indywidualnych i zespołowych w gimnazjach i klasach 7 szkół podstawowych naszego regionu. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn. Zawodnicy strzelali z karabinu pneumatycznego w postawie stojąc. Każdy uczestnik oddał 5 strzałów próbnych i 20 ocenianych do dwóch tarcz. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, zajmując III i VI miejsce. Drużynowo III miejsce zajęli Paulina Oberska, Paulina Janota, Paulina Kula i Kamil Kozok, ustępując miejsca klubowi z Katowic i Tych, a VI Paulina Kubica, Mateusz Chrobok, Bartłomiej Stolecki i Igor Sobiech. Indywidualnie najlepszą, V lokatę uzyskał wynik Pauliny Oberskiej. Uczniowie otrzymali dyplomy, medale i puchar dla szkoły. Naszych zawodników do konkurencji przygotowała nauczycielka Edukacji dla bezpieczeństwa, p. Alina Bielec. Gratulujemy i czekamy na wyniki z następnych zawodów.