Uczniowie z wizytą w Sejmie RP

12 grudnia 2017 r. klasa integracyjna IVB wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Ostrowską oraz najbardziej wyróżniający się i zaangażowani społecznie uczniowie naszej szkoły klas III-VII i gimnazjalnych zwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka została zorganizowana na zaproszenie pani poseł Bożeny Borys-Szopa, posłanki na Sejm VIII kadencji z okręgu katowickiego, urodzonej w Lędzinach.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć z zewnątrz okazały gmach Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej w Warszawie, bliżej przyjrzeć się Sali Posiedzeń Sejmu oraz miejscom, w których zasiadają najwyżsi urzędnicy państwowi, posłuchać interesujących opowieści na temat prac Sejmu, głosowań i historii oraz spotkać się z parlamentarzystami różnych klubów poselskich.

Zobaczyli również tajemniczą salę ze skrytkami poselskimi, do której trafia korespondencja adresowana do posłów, kaplicę pw. Bogurodzicy Maryi Matki Kościoła i umieszczony w niej tron papieski, na którym zasiadał Jan Paweł II w 1999 r. w Sali Posiedzeń Sejmu podczas spotkania
z parlamentarzystami obu izb, tzw. Zgromadzenia Narodowego.

Na koniec – razem z posłami – mieli okazję spożyć obiad w Restauracji Ujazdowskiej, w której stołują się parlamentarzyści.

To była bardzo udana wycieczka do naszej stolicy, tym bardziej że w historycznym dniu dla Polski politycy oczekujący na exposé pana premiera Mateusza Morawieckiego, debiutującego w Sejmie z wystąpieniem programowym nowego Rządu RP, bardzo chętnie rozdawali pamiątkowe autografy oraz z uczniami naszej szkoły pozowali do zdjęć.