Uczymy się ratować

W marcu w klasach trzecich w ramach realizowanej innowacji Świadomy i bezpieczny trzecioklasista odbyły się zajęcia z ratownictwa medycznego. Pod kierunkiem gimnazjalistów trzecioklasiści najpierw przypomnieli sobie numery alarmowe. Następnie według wcześniejszej instrukcji prowadzących próbowali wezwać pomoc. Układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz trenowali resuscytację na fantomach. Ćwiczenia odbywały się w małych grupkach, by każdy miał okazję spróbować potrenować. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Na koniec warsztatów każdy uczeń otrzymał Medal Małego Ratownika.

Bardzo dziękujemy uczniom gimnazjum i p. Alicji Bielec za przeprowadzone warsztaty w ramach projektu edukacyjnego.