Ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie

10 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bibliotek ustanowienia rekordu czytania książek w jednym momencie.

Na czym to polegało? 10 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie klas I-III zebrali się na placu szkolnym, a uczniowie klas IV-VI na Placu Farskim w Lędzinach, zabierając ze sobą książkę. Czytali ją przez 10 minut. Akcji towarzyszył publiczny marsz z książkami, czytelniczy łańcuch, książkowe graffiti , tworzenie absurdalnego tekstu oraz sporządzenie transparentu z hasłami promującymi czytanie książek.

Akcja miała na celu przekonanie uczniów, że czytanie nie jest reliktem przeszłości i nie jest wstydliwą czynnością.

Organizatorkami akcji były panie: Lucyna Matyja, Elżbieta Ostrowska i Agnieszka Kucharewicz.