Warsztaty walentynkowe

Jak co roku w murach naszej szkoły odbyły się zajęcia integracyjne z podopiecznymi ośrodka bł. Karolina w Lędzinach. Celem spotkania było kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych oraz przełamywanie barier i lęku przed kontaktami z tymi osobami. Podczas wspólnych zajęć podopieczni Ośrodka bł. Karolina mieli szansę nawiązać nowe
kontakty, jak również zaprezentować swoje umiejętności i możliwości. W czasie zajęć uczniowie wraz z niepełnosprawnymi wykonywali doświadczenia chemiczne m.in. lampę lawę, pojawiam się i znikam. Zajęcia odbywały się w okresie walentynek więc tematem prac artystycznych było wykonanie serca z tektury i ozdobienie go włóczką. Podczas zajęć panowała bardzo przyjazna atmosfera. Uczennice zaproponowały wspólną zabawę dla wszystkich – walentynkowe kalambury. Wspólne zajęcia były interesujące i kreatywne dla obu stron. Zajęcia przygotowały panie Ewa Szczepanek i Joanna Gluch.