Wędrówki historycznym szlakiem

Dnia 16.04.2019 r grupa uczniów biorąca udział w innowacji pedagogicznej „Co bliskie, to w sercu- poznaj swoją Małą Ojczyznę” udała się wraz z nauczycielami Ewą Gołębiowską, Jadwigą Pytel i Sylwią Wituła-Jedlińską na wędrówkę szlakiem miejsc ważnych historycznie dla lędzinian. Początek wyprawy miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie doszło do spotkania z panią dyrektor Joanną Wicik oraz panem Mirosławem Leszczykiem. Uczniowie poznali historię powstania biblioteki, po czym w towarzystwie pana M. Leszczyka odwiedzili: budynek „starej owczarni”, zameczek wybudowany dla kapitanów lędzińskiego klucza folwarków pszczyńskich, przydrożny krzyż i kaplicę przy ulicy Sobieskiego słuchając opowieści związanych z tymi miejscami oraz biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez pana Leszczyka. Uczniowie za właściwe odpowiedzi otrzymywali cukierki, a Ci, którzy na zakończenie wycieczki uzbierali ich najwięcej- zostali nagrodzeni ciekawymi książkami ufundowanymi przez pana Mirka. I miejsce zdobył Bartłomiej Stolecki, II miejsce Michalina Simon, a III miejsce uzyskał Oskar Czarnota. Dopisała pogoda i humory, dzieci zachęciły się tak bardzo do takich „wypadów”, że proponowały, by organizować je nawet w czasie wakacji.