Wielki sukces Pauliny Borys

Paulina Borys

Uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach Paulina Borys została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. To już czwarta zwyciężczyni prestiżowego konkursu w ostatniej dekadzie w historii lędzińskiej jedynki: w 2010 r. Magdalena Dubiel została laureatką konkursu z języka polskiego, w 2014 r. Patrycja Śmiłowska laureatką z matematyki i Emilia Borys (siostra Pauliny) podwójną laureatką – z języka polskiego i matematyki, a teraz Paulina Borys.

Najwyższe osiągnięcie w trzyetapowym konkursie przedmiotowym, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Katowicach, zwalnia Paulinę z pisania egzaminu z języka polskiego po klasie ósmej oraz jest podstawą do wystawienia najwyższej noty na świadectwie z tegoż przedmiotu w klasie szóstej.

Hobby Pauliny to oczywiście czytanie książek, a jej cechami szczególnymi są ciekawość świata, ogromna pracowitość i dbałość o każdy szczegół w wykonaniu zadania.

Na jej sukces zapracowali również nauczyciele i rodzice uczennicy, ale przede wszystkim sama Paulina.

Naszej laureatce gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych wyników.