Z wizytą w Klasztorze Sióstr Boromeuszek oraz Miejskiej Bibliotece

W poniedziałek 18.03.2019 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Co bliskie to w sercu- poznaj swoją małą Ojczyznę” grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielek Jadwigi Pytel, Ewy Gołębiowskiej i Sylwii Wituła- Jedlińskiej uczestniczyła w zwiedzaniu Klasztoru Sióstr Boromeuszek oraz Miejskiej Biblioteki w Lędzinach. Uczniowie zapoznali się z historią tych miejsc, spotkali z siostrą Haliną- przełożoną klasztoru oraz z bibliotekarką panią Agnieszką Kucharewicz. W przyklasztornej kaplicy odbyła się wspólna modlitwa, śpiewanie pieśni, dzieci zadawały siostrze ciekawe pytania, otrzymały pamiątkowe obrazki. W bibliotece natomiast zwiedzili część historyczno- muzealną podziwiając eksponaty i stroje śląskie.