Z wizytą w Operze Śląskiej w Bytomiu

2 grudnia uczniowie klasy 3a, 3b i 3c naszej szkoły odbyli niezwykłą podróż do krainy muzyki i baletu. Większość dzieci była po raz pierwszy w Operze Śląskiej w Bytomiu. Pierwsza część wycieczki to zwiedzanie budynku Opery, zaglądanie do miejsc, które pozostają w cieniu scenicznych reflektorów. Można było sprawdzić, co jest pod sceną, policzyć wszystkie pracownie, zajrzeć do garderoby czy podejrzeć próbę spektaklu. Zwiedzanie opery było też doskonałą okazją do wysłuchania opowieści o Operze Śląskiej.

Potem wszyscy czekali już tylko na rozpoczęcie baletu „Dziadek do orzechów”. Jego akcja rozgrywała się w wieczór wigilijny Bożego Narodzenia, dlatego całe przedstawienie wprawiło nas w świąteczny nastrój. Dodatkową atrakcją było spotkanie ze świętym Mikołajem, który w przerwie spektaklu częstował dzieci cukierkami.

Wyjazd do opery był prawdziwą gratką dla melomanów, uczniowie mogli podejrzeć swoich rówieśników ze szkoły baletowej, którzy występowali na scenie.