Wizyta w Urzędzie Miasta Lędziny

W dniu 14 marca 2023 r. chętni uczniowie z klas ósmych wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Miasta w Lędzinach. Wycieczka była zorganizowana w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Edukacja prawna”. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów naszej szkoły z strukturą organizacyjną urzędu, zakresem spraw, jakie można załatwić w urzędzie oraz z pracą urzędników i zakresem ich obowiązków. Po przybyciu na miejsce młodzież oraz nauczyciele zostali serdecznie przywitani przez Panią Krystynę Wróbel – Burmistrza Miasta Lędziny, Panią Annę Wiaderny – Zastępcę Burmistrza Miasta, Panią Kingę Drabik – Skarbnika Miasta oraz Panią Iwonę Gwóźdź – Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych. Pani Burmistrz osobiście wyjaśniła uczniom zasady funkcjonowania urzędu. Wszystko odbyło się w poczuciu poszanowania i kształtowania lokalnej tożsamości obywatelskiej. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania budynku urzędu.

Dziękujemy serdecznie Pani Burmistrz za możliwość poznania pracy oraz zasad funkcjonowania Urzędu Miasta oraz poświęcony czas. To była niezapomniana lekcja.