Wycieczka do Budapesztu

W dniach 16 – 17.05.2019 roku odbyła się wycieczka szkolna do Budapesztu-stolicy Węgier- największego ośrodka miejskiego i kulturalnego Europy, w którym mieści się ponad 800 budowli reprezentujących większość nurtów artystycznych.
Uczestnikami wycieczki były klasy: trzecie gimnazjum oraz klasa 8C wraz z wychowawczyniami. Podczas pobytu grupa miała możliwość zwiedzenia wielu wspaniałych miejsc oraz poznania historii Węgier wraz ze sławnymi postaciami, które wywodzą się z tego państwa lub miały wpływ na jego ukształtowanie.
W tym jednym z najpiękniejszych miast Europy można było zobaczyć m.in. parlament, Wzgórze Zamkowe, Górę Gellerta, Bazylikę św. Stefana, zrobić zakupy w niezwykłej Hali Targowej.
Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji turystycznych, które zostały zaprezentowane podczas zwiedzania. Budapeszt nie bez powodu nazywany jest Paryżem Wschodu.
Zarówno uczniowie jak i opiekunowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale z pewnością bardzo zadowoleni.