Wycieczka do KPP w Bieruniu

W dniu 22 lutego 2023 r. chętni uczniowie z klas ósmych pojechali wraz z opiekunami do KPP w Bieruniu. Wycieczka była zorganizowana w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Edukacja prawna”. Podstawowym celem wycieczki było zapoznanie uczniów naszej szkoły z pracą policjantów i zakresem ich obowiązków oraz wymaganiami jakie należy spełnić, aby wykonywać ten zawód. Dodatkowo podczas wizyty młodzież zapoznała się z pracą funkcjonariuszy poszczególnych pionów. Chętnie i z wielką ciekawością słuchali opowiadań na temat pełnionych przez nich funkcji. Uczniowie mieli okazję poznać umundurowanie i obowiązki funkcjonariuszy.  Obejrzeli sprzęt, który wykorzystywany jest w codziennej pracy. Największe zainteresowanie wzbudzała praca technika kryminalistyki. Spotkanie z policjantami przybliżyło tajniki pracy w Policji oraz wzbogaciło wiedzę młodzieży na temat bezpieczeństwa. To była bardzo ciekawa i zarazem pouczająca lekcja.
Dziękujemy serdecznie Funkcjonariuszom Policji z KPP w Bieruniu za wspaniale przeprowadzoną lekcję.
Pozdrawiamy;)
Więcej informacji na temat spotkania znajduje się na oficjalnej stronie internetowej KPP w Bieruniu.
Link do artykułu: