Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach

W czwartek 4 marca 2022 r. grupa uczniów naszej szkoły po lekcjach udała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach, by spotkać się z panem Bogusławem Żogałą – lędzinianinem, działaczem, społecznikiem o zacięciu dziennikarskim, który w niezwykle interesujący sposób przybliżył młodzieży historię Lędzin sięgającą czasów średniowiecza (pierwsze wzmianki o miejscowości ujęte są w Kronice Jana Długosza). Wyjaśnił też specyfikę nazewnictwa dotyczącego dzielnic Lędzin i okolicznych miejscowości.

Wycieczka odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej „Co bliskie, to w sercu- poznaj swoją Małą Ojczyznę” autorstwa Jadwigi Pytel, Ewy Gołębiowskiej i Sylwii Wituła- Jedlińskiej, a możliwa była dzięki uprzejmości pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Joanny Wicik oraz panu Bogusławowi Żogale.