Wycieczka do Wrocławia

W dniach 17-18 maja 2018 r. uczniowie klas 7A i 7D wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili Wrocław. Pierwszego dnia wycieczki zawitaliśmy do KOLEJKOWA – największej makiety kolejowej w Polsce, która mieści się na terenie Dworca Świebodzickiego, jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Po wizycie w Kolejkowie przyszedł czas na spacer po Starym Mieście. Spacerowaliśmy po Rynku Głównym oglądając piękną fontannę, piękne zabytkowe kamienice. Następnie przeszliśmy na ulicę Jatki do galerii zwierząt rzeźnych. Ostatnim punktem programu tego dnia było oglądanie „Panoramy Racławickiej”, która jest niewątpliwie wizytówką Wrocławia.

Drugi dzień wycieczki także przebiegł bardzo interesująco. Po opuszczeniu hotelu pojechaliśmy do Parku Szczytnickiego, gdzie oglądaliśmy fontanny multimedialne. Następnie zwiedzaliśmy Ogród Japoński i Ogród Zoologiczny, który jest jednym z największych i najstarszych ogrodów tego typu w Polsce. Będąc w ZOO zwiedziliśmy także AFRYKARIUM – obiekt w którym znajduje się 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Około godz. 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lędzin.