Wyprawa na Klimont

Dnia 16.05.2019 r. odbyła się trzecia wycieczka grupy uczniów naszej szkoły zorganizowana w ramach innowacji pedagogicznej „Co bliskie, to w sercu- poznaj swoją Małą Ojczyznę”. Pod opieką nauczycielek: E. Gołębiowskiej, J. Pytel i S. Wituła-Jedlińskiej uczniowie powędrowali lędzińskim wąwozem w stronę Górki Klemensowej zbierając rośliny, kwiaty, liście, by w czerwcu przygotować z zasuszonych materiałów makietki. Podziwiając piękną przyrodę, zachwycając się wspaniałą pogodą wszyscy powędrowali do kościoła pod wezwaniem św. Klemensa, w którym ksiądz proboszcz Józef Kracla opowiedział zebranym historię powstania kościoła i parafii, a następnie zaprosił uczniów do zwiedzenia podziemnej krypty kościelnej, w której pochowane są szczątki budowniczego kościoła – Piotra Wehowskiego i jego rodziny. Zwiedzanie krypty było wyjątkowym przeżyciem.