Wyprawa w Karkonosze

W dniach od 20 do 22 maja klasy 6c i 7c brały udział w trzydniowej wycieczce w Karkonosze. Mimo napiętego programu udało się zrealizować wszystkie punkty programu wycieczki i zobaczyć najpiękniejsze miejsca i zabytki Dolnego Śląska. Zwiedziliśmy Karpacz ze Świątynią Wang, Świdnicę z pięknym Rynkiem i Kościołem Pokoju, Wałbrzych z trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce: Zamek Książ oraz przyzamkową palmiarnię pełną przeróżnych egzotycznych roślin. Drugiego dnia wjechaliśmy kolejką gondolową z czeskiej miejscowości Pec pod Sněžkou na najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów – Śnieżkę (1602 m n.p.m.), gdzie podziwialiśmy wspaniałe widoki. Ostatni dzień mimo deszczu też był pełen wrażeń. Dostarczyła nam ich wycieczka do Nowoczesnego Centrum Nauki IQLANDIA w Libercu, w którym przeprowadziliśmy wiele ciekawych eksperymentów i – co najważniejsze – świetnie się razem bawiliśmy.